top of page

SCROLL

Wijziging Cao Metalektro

  • Foto van schrijver: CAO-RECHT
    CAO-RECHT
  • 16 feb 2023
  • 1 minuten om te lezen

Voor degenen die betrokken zijn bij de sector Metalektro is goed om alert te zijn op een wijziging van deze cao. Het begrip ‘onderneming’ werd voorheen ‘enkelvoudig’ begrepen, maar nu is door cao-partijen verduidelijkt dat onder het begrip

‘onderneming’ ook een groepsonderneming of concern kan worden verstaan. Dit kan gevolgen hebben voor de toepasselijkheid van de Cao Metalektro op uw organisatie, zeker als deze bestaat uit meerdere BV’s. Verstandig om een APK te plannen om te zien of uw onderneming (of onderdelen daarvan) door de wijziging mogelijk onder de werkingssfeer van de Cao Metalektro komen te vallen. Zie de tekst van Bijlage A Cao Metalektro 2022-2024:


1 sub b: “b. Deze overeenkomst is tevens van toepassing op de arbeidsovereenkomsten van werknemers in dienst van de werkgever die niet valt onder 6 of 7 van deze bijlage en in hoofdzaak ondersteunende en/of samenhangende activiteiten verricht ten


behoeve van een of meer werkgever(s) in de Metalektro waarmee de werkgever een gezamenlijke onderneming vormt, tenzij de werkgever is gebonden aan de al of niet algemeen verbindend verklaarde bepalingen van de cao voor het

Metaalbewerkingsbedrijf, of de cao voor het Technisch Installatiebedrijf.”


Uit de tekst blijkt dat het gaat om vennootschappen die niet zelf metaal of be- of verwerken, maar ondersteunend/samenhangend zijn aan of met de activiteiten van de Metalektro-werkgever.


Opmerkingen


Het is niet meer mogelijk om opmerkingen te plaatsen bij deze post. Neem contact op met de website-eigenaar voor meer info.
bottom of page